Koronavirusi, Italia kontrollon me termoskaner edhe fluturimet nga Europa

Italia intesifikon masat e parandalimit të përhapjes së korinavirusit. Prej ditës së sotme në aeroportet italiane janë vendosur aparatura termoskaner në zonat e mbërritjes së...

“Dashuria e jetës time”, Afërdita Dreshaj në momente intime me bashkëshortin

Afërdita Dreshaj ka ndarë me ndjekësit një imazh romantik bashkë me Jakub Kindl. Nuk janë të pakta fotografitë ku ajo shfaqet krah bashkëshortit, e njësoj...

Kinë, burg për ata që përhapën lajme të rreme për epideminë e koronavirusit

Gjykatat kineze kanë marrë në dorë situatën e krijuar nga epidemia e koronavirusit, duke përcaktuar masa të ashpra ndaj atyre që përhapin lajme të...

Irani dënon me vdekje agjentin e CIA-s

Gjykata e lartë e Iranit konfirmoi dënimin me vdekje të një spiuni të CIA-s. Sipas BBC, Amir Rahimpour përfitoi shuma të majme parash ShBA në...

Siri, rreth 40.000 persona braktisin Idlibin në dy ditët e fundit

Sulmet e vazhdueshme të regjimit të Bashar al-Asadit në Siri dhe aleatët e tij në dy ditët e fundit kanë detyruar rreth 40.000 civilë...

Fjalimi i Trump dhe gjyqi për shkarkim

Dy presidentë të tjerë amerikanë para tij i kanë mbajtur fjalimet mbi gjendjen e vendit ndërsa kanë qënë ende në proces gjyqëpsor në Senat,...

Koronavirusi “godet” naftën, humbje të mëdha për arin e zi

Prodhuesit më të mëdhenj të naftës në botë duhet të përgatiten të zvogëlojnë prodhimin dhe kjo për shkak të koronavirusit vrastar që nuk po...

“Korona”, rritet numri i të vdekurve në Kinë

Autoritetet kineze kanë njoftuar se shifra e përgjithshme e viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 427. Mijëra qytetarë të huaj janë evakuuar nga epiqendra...

Von der Leyen premton strategji të re për luftimin e kancerit

Ajo i bëri këto komente para Parlamentit Evropian, në Ditën Botërore të Kancerit. Komisioni Evropian vlerëson se ndikimi ekonomik i kancerit në Evropë është mbi...

Belgjika do të ndalojë reklamimin e të gjitha prodhimeve të duhanit

Belgjika nga muaji janar i vitit 2021 do të vendos ndalesën e reklamimit të të gjitha prodhimeve të duhanit. Kanali televiziv belg VRT njoftoi se...

Opinione