Rreth “Mini Shengenit”

Para samitit në Durrës, 20-21 dhjetor 2109 Shkelzen Maliqi Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Durrës me 20 dhe 21 mund...

Në Tetovë i paskan ngritur përmendore mjaft të bukur Fadil Sulejmanit

Kadri Metaj Ne Tetove i paskan ngrite shtatore mjaft te bukur themeluesit te Universitetit, profesor Fadil Sulejmanit. Ne kete kohe te zymte te luftes...

BDI-ja po kopjon një dallaverë nga Rusia për ta çelë kufirin!

Të gjitha mediat e mëdha botërore, para disa ditëve raportuan për një kontrabandist rus dhe marifetllëkun, që ai kishte përdorur për të mashtruar emigrantët...

Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së

Shkruan: Sulejman Mehazi Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së Na tregojnë pallavra politike këta të Grubave e Bujarave, se,...

BDI i humb zgjedhjet edhe me 1 Njësi edhe me 6 Njësi zgjedhore, 6...

Fejzi HAJDARI Maqedonia një Njësi zgjedhore, është dëshirë e kamotmshme e shqiptarëve. Sistemi elektoral në të cilin do të ketë peshën e saj vota shqiptare...

Krimet që nuk vjetërohen kurrë

Nuk mund të ndodhë normalizimi i marrëdhënive në mes të Kosovës dhe Serbisë, pa ndodhë normalizimi i politikës serbe me të kaluarën e afërt,...

Bajrami: Askund nuk ka rini si AlternAtivA

Rinia shqiptare gjithmonë i ka sjellur kthesat historike te shqiptarët. Rinia shqiptare asnjëherë nuk është dorëzuar para presioneve. Rinia shqiptare po tregon se edhe...

Shek Hallaçi i Grupit të Kumanovës: Shumë po i djeg VMRO-së dhe BDI-së një...

Shumë ju djegi BDI-së dhe Vmro-së ky lajm nga prokurorja speciale- Fatime Fetai! Filluan me dergu te fala mes shokve nuk...

Me një njësi zgjedhore shqiptarët do të fitonin 4 deputetë më tepër në vitin...

Samir Memeti Ndryshimi i sistemit zgjedhor,për shqiptarët i dobishëm apo jo.Nëse i referohemi zgjedhjeve të fundit të 11.12.2016,partit shqiptare duke mos llogaritur votat e...

Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI, flirt mes dy dashnorëve

Shkruan: Naser Pajaziri Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI po duken një flirt në mes dy dashnorëve, pas aventurave të stërzgjatura të dashurisë. Zaevi...