Si shtrydhen dhe persekutohen shqiptarët nga LSDM-VMRO?

Shkruan Medai Shaholli Shqiptarët e Iliridës së paku për shtatë dekada rresht, që nga themelimi i Republikës së Maqedonisë më 1945, e cila u ngrit...

Super Baba jo vetëm i plakur, po edhe i lënduar!

Nga: Burhan SEFERI Thonë se siç është populli, janë edhe udhëheqësit. Nuk e di, a jemi aq njerëz të këqinj, që të poshtërohemi me liderë...

A flet dikush me ambasadorët e huaj për krimet e gjenocidit mbi shqiptarët në...

Tema e ditës: A foli dikush për krimet dhe gjenocidin e ish-regjimit komunist në Maqedoni dhe të periudhës së tranzicionit demokratik mbi shqiptarët?! A janë të...

Mosmirënjohja e Adit dhe shqiptarizmi i Kim-it

Nga Ilirjan Blloshmi/ Unë jam një lexues i rregullt i Kim Mehmetit. Më pëlqen stili i tij. Nuk them se, kam lexuar gjithçka që ai...

BDI, më shumë dëm se sa dobi!

Ramadan Ramadani Është shumë më rëndësi për hir të korektësisë historike të ceket se BDI nuk është kurnjëfarë nëna e madhe e proceseve politike te...

Parti e Nënës së Madhe Komuniste e Ali Ahmetit

Shkruan: Sulejman Mehazi I nderuar Ali Ahmeti, si na kalle me këtë Nënën tuaj të Madhe që na çon në drejtim të Partisë së Punës,...

Bajrami: Shërbimi sekret i ka bë bashkë marksistat, ateistat e fundamentalistat kundër Alternativës

Shërbimi sekret i ka bë bashkë marksistat e komunistat, ateistat me fundamentalistat, kundër Zekës e Alternativës dhe prap rezultati i propagandës tyre të pistë...

Në përvjetorin e kapitullimit!

retro 11 Janari i 2019, për shqiptarët e Iliridës është shënuar në kalendarin historik si dita e skllavërisë së re moderne të popullit shqiptar të...

Zgjedhjet e 12 prillit dhe gjasat e djegies politike

Arbër Çeliku Rrethanat e krijuara politike në RMV, të cilat karakterizohen si tepër të brishta, duke pasur parasysh lëmshin me fije të pleksura ngjeshur me...

Fejzi Hajdari: Sa shpejt reagojnë Ambasada e Kosovës dhe Shqipërisë kur rrezikohet BDI-ja. Ku...

Botuesi i gazetës Lajm, Fejzi Hajdari nëpërmjet një statusi në profilin e tij në fejsbuk ka reaguar ndaj diplomatëve të Kosovës dhe...

Opinione