Spanja regjistroi sot 605 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, shifra më...

Ministria e Punëve të Brendshme informon se nga sot, janë lëshuar në funksion tre linja telefonike, në të cilat psikologët e punësuar në Ministri...

Gjykimi për “Reket” shtyhet për 24 prill

Gjykimi për lëndën “Reket” vazhdon më 24 prill, pasi seanca e sotme u anulua për shkak të gjendjes me koronavirusin në burgun e...

Në Kërçovë respektohet tërësisht ora policore

Situata e sigurisë në zonën e SPB Ohër, ku përfshihet edhe Kërçova, është e qëndrueshme. Në 24 orët e kaluara, banorët e Kërçovës e...

Zyrtarë qeveritar kanë qenë në kontakt me Zaevin, presin rekomandime nga Filipçe

Anëtarë të qeverisë kanë pasur kontakte me kreun e LSDM-së Zoran Zaev, i cili është testuar për Kovid-19, pasi ka pasur kontakt me person...

Padi penale për publikimin e listave me titull Koronavirus – KOVID 19 me të...

Agjencia për Mbrojtjen e të Dhënave Personale (AMDHP) sot ngriti padi penale në prokurorinë kompetente, bazuar në nenin 149 të Kodit Penal për shpërdorim...

Lajmi i fundit: Koronavirusi në Maqedoni, shënohen edhe dy viktima

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 496 testeve të realizuara, 48 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas vendbanimeve, 11 raste janë...

Filipçe tregon se në çfarë gjendje është gazetari i infektuar

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se gazetari i cili rezultoi pozitiv me Kovid-19 është në gjendje stabile, ndërkaq për momentin është duke...

Dimitrievski: Në Kumanovë të zbatohet modeli i Dibrës (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski kërkon nga Qeveria që të shpall gjendje krize edhe në Kumanovë siç bëri në Dibër 13 mars,...

Spasovski: Më e rëndësishmja është që t’i respektojmë masat që ta ruajmë shëndetin e...

– Iu bëj thirrje qytetarëve të Kumanovës, si edhe në qytetet tjera të vendit të pranojnë se tani është më e rëndësishme që t’i...

Mickoski: Jam në gjendje të shkëlqyeshme shëndetësore dhe fizike

Për momentin jam në gjendje të shkëlqyeshme shëndetësore dhe fizike, tha drejtuesi i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pasi ministri i Shëndetësisë Venko Flipce njoftoi liderët...