Shkup: Dhëndri tenton ta përdhunojë “balldëzen”

Një vajzë 28 vjeçare nga Shkupi ka njoftuar policinë se sot në mëngjes (ora 4 e 25 minuta) bashkëshorti i motrës së saj ka...

Xhaferi: Vepra e Kliment Ohridskit duhet të jetë shembull

Me rastin e festës ortodokse Dita e Kliment Ohridskit, që në Maqedoni festohet edhe si festë shtetërore, kryetari I Parlamentit Talat Xhaferi ka dërguar...

Polonia jep lajmin e madh: Në mars pritet hapja e negociatave me Maqedoninë dhe...

Polonia pret që Këshilli Evropian në muajin mars të sjellë vendim për fillim të negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë. Një paralajmërim të tillë e...

Maksim Acevski, kryetar i ri i Revizionit

Enti për Revizion shtetëror, më në fund do të ketë kryetar. Komisioni për Zgjedhje dhe emërime në Kuvend, njëzëshëm vendosi që Maksim Acevski, të...

Tusk: Mos hapja e negociatave, mundësi për destabilizim

Ish presidenti i Këshillit Europian, tani kreu i PPE-së Donal Tusk në një intervistë për “The Guardian” ka thënë se mos nisja e bisedimeve...

Një deputet i BDI-së pritet të arkëtojë 900 mijë euro nga buxheti i shtetit,...

Deputeti I Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ejup Halimi, do të arkëtojë nga buxheti mbi 900 mijë euro, shkruan irl.mk. Ai ka fituar procesin...

Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së kujdesit për Jordan Kamçevin

Gjykatësi i procedurës paraprake e refuzoi si të pabazë propozimin e Jordan Kamçevit për heqjen e masës së kujdesit. “Deri tek gjykatësi i procedurës paraprake,...

Qeveria teknike, emrat e anëtarëve do të mësohen pas 15 dhjetorit

Deri më 15 dhjetor nuk do të dihen emrat e VMRO-DPMNE-së që do ta mbartin funksione për 100 ditët e Qeverisë teknike. Burime nga...

Kamçev: “Reket” është orkestruar nga Boki 13 dhe Janeva

Orce Kamçev, rastin “Reket” e vlerëson si të orkestruar nga dy “regjisorët” Bojan Jovanovski dhe Katica Janeva. Kamçev në mënyrë të detajuar sqaron për...

Sheqerinska: Së shpejti do të kemi ambasador në NATO

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut, në Misionin e NATO-s në Bruksel,...