Në Makedonski Brod, plagoset një gjuetar me armë zjarri

Sot rreth orës 09:50 minuta në Qendrën spitalore të Makedonski Brod në gjendje kritike është sjellë personi S.P. i lindur në vitin 1957, i...

Zaev: Përmes masave reale po e kthejmë dinjitetin e sportistëve

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i shoqëruar nga kryetari i Komisionit për sport i LSDM-së, Naumçe Mojsovski dhe kryetari i Komunës së Gazi Babës,...

Prokurori Rustemi: Janeva më kërkoi ta mbyllë rastin “Banka Postare” pa asnjë të dënuar

Prokurori Burim Rrustemi si dëshmitar tek “Zhvatja”, njoftoi se ish shefja e tij Katica Janeva i ka kërkuar që tek rasti që ai e...

Çulev: Parregullsi në MPB me resurset njerëzore

Ministri për Punë të Brendshme Naqe Çulev, flet për parregullsitë me resurset njerëzorë në MPB. Ai njoftoi se ka formuar një Komision të posaçëm, ndërkohë...

Tri makina përfshihen nga zjarri në Shkup

Gjatë ditës së sotme diku rreth orës 9 të mëngjesit në rrugën Otokar Kershovani në afërsi të Rektoratit janë përfshirë nga zjarri tri makina....

20 të lënduar nga aksidenti në autostradën Kumanovë-Tabanoc

Njëzet persona të lënduar është bilanci i aksidentit mes një autobusi dhe një makine që ndodhi mbrëmë në autostradën Kumanovë-Tabanoc në orën 21:50 minuta....

Ahmeti thirrje Lëvizjes BESA dhe Alternativa: Kthehuni te nëna e madhe ose bashkohuni

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sonte në intervistën e dhënë për televizionin Klan të Maqedonisë është pyetur edhe për skenën...

Kërcënohet me jetë gazetarja nga Kumanova Almedina Ismajli

Personi me iniciale N.A. ka kërcënuar gazetaren e TV21, Almedina Ismajli. Rasti është paraqitur në Shoqatën e gazetarëve të Maqedonisë, pasi gazetarja është kërcënuar direkt...

Varhelyi: Ballkani Perëndimor të përfitojë nga presidenca kroate e BE-së

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel

Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli. Kryetari i Parlamentit...