Mini-Shengeni, Zaev: Në Tiranë po bëjmë përmbledhje nga Novi Sadi dhe Ohri

Kryeministri Zoran Zaev sot në Tiranë tha se Samiti i liderëve të Ballanit Perëndimor ka për qëllim kryesor lirinë e qytetarëve, mallrave dhe shërbimeve...

“Mini-Shengeni”, Rama: 1.2 miliard euro nga BE për zbatimin e marrëveshjeve

1.2 miliard euro do të jepen nga Bashkimi Evropian per zbatimin e marreveshjeve të arritura nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut në kuadër...

Mançevski: Askujt mos t’i shkojë në mend të bëjë presion politik ndaj administratorëve

Askujt mos t’i shkojë në mend të bëjë presion nga aspekti politik ndaj të punësuarve në sektorin publik në periudhën që vijon për shkak...

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare nga ku kalojnë mërgimtarët për në vendlindje

Edhe gjatë ditëve në vijim pritet që drejt vendlindjes të nisen familje të mërgimtarëve për pushime. Portalet e ndryshme kanë informuar me detaje lidhur...

BDI mban kongresin e katërt zgjedhor, Ahmeti pritet të rizgjedhet për kryetar

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sot do të mbajë Kongresin e katërt zgjedhor. Ky aktivitet zhvillohet pas mbajtjes së zgjedhjet nëpër degë dhe forumet...

Pendarovski uron ditën e arsimit në gjuhën turke në Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka uruar komunitetin turk në Republikën e Maqedonisë së Veriut me rastin e 21 Dhjetorit,...

Xhaferi: Marrëdhëniet me Turqinë zhvillohen në frymën e miqësisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Mustafa Shentop, Kryetarin e Kuvendit të Madh Nacional të...

Ali Ahmeti sot “ndahet” nga Hazbi Lika, mbetet me Musa Xhaferin dhe Artan Grubin?

Në kongresin e sotëm të BDI-së pritet që përfundimisht të ndahen rrugët e Ali Ahmetit me Hazbi Likën, shkruan gazeta Slloboden Peçat. Sipas kësaj...

Zjarri kaplon një shtëpi në Veles, pronari humb jetën

Dje rreth orës 23:00 zjarri ka kapluar një shtëpi në lagjen Varnaliët në Veles ku si pasojë jetën ka humbur një 80 vjeçar,...

Zaev, Vuçiq dhe Gjukanoviq vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe presidenti malazez Milo Gjukanoviq ndodhen në Durrës për të...