LSDM: Rritja e eksportit prej 10,8 për qind konfirmon se politikat ekonomike janë në...

Të dhënat zyrtare vazhdimisht tregojnë se politikat ekonomike të LSDM-së janë në rrugën e drejtë, të vërtetë dhe se japin rezultate reale. Sipas...

Tusk për “Gardian”: BE bëri gabim të madh, veçmas ndaj Shkupit

Bregziti është një nga gabimet më spektakolare në historinë e BE-së, por gabim i madh është edhe “jo”-ja franceze për liderët e Ballkanit Perëndimor...

Debati për amnistinë e hap çështjen e përgjegjësisë së Ivanovit

Debati që u zhvillua pas iniciativës për vlerësimin e kushtetutshmërisë së nenit 11-a të Ligjit për amnisti edhe krahas përplasjeve ndërpartiake dhe interpretimit nga...

Digjet vetura në Orizare të Likovës (Foto)

Sot rreth orës  8.00 në fshatin Orizare të e Likovës është djegur vetura për  shkak të defektit teknik. Fatmirësisht  në këtë rast nuk ka...

Shtatë persona janë lënduar në aksidente në Shkup

Shtatë persona janë lënduar më lehtë në gjashtë nga gjithsej 13 aksidente, që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup....

Orce Kamçev dëshmon sot për rastin “Reketi”

Biznesmeni Orce Kamçev dhe bashkëshortja e tij Ana Kamçev sot duhet të paraqiten në Gjykatën penale në Shkup si dëshmitarë për rastin “Reket”, në...

Ndryshimet e Ligjit për armë, para deputetëve

Në Kuvend sot do të mbajë seancë Komisioni për mbrojtje dhe siguri ku në rend dite janë më shumë ndryshime dhe plotësime të ligjeve...

Moti sot me vranësira të ndryshueshme

Në mbarë vendin moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli, nëpër fushëgropa të caktuara me mjegull dhe i ftohtë....

Ekskluzive: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për amnistinë e Ivanovit është votuar 8:1 e jo...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të filluar një procedurë vlerësimi, në bazë të nenit 11-a, të Ligjit për plotësim të Ligjit për falje të...

Tahir Hani: Paqartësitë rreth për faljen u krijuan në vitin 2009, kur u fshi...

Tahir Hani nga BDI sqaron në formë përmbledhëse se ku e kanë zanafillën paqartësitë rreth çështjes se a është falja e ish presidentit Ivanov...