Çmimet e derivateve të naftës ulen për gjysmë denari

Për gjysmë denari do të lirohet benzina, dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri prej sonte në mesnatë, vendosi sot Komisioni Rregullator i...

Mefaili nga Kërçova, u rrit në varfëri të madhe, sot biznesmen i suksesshëm!

Edhe pse u rrit në një varfëri të madhe aj nuk u mposht Për të ndihmuar familjen që në moshë të re morri rrugën e...

Fuqia e pasaportës, Maqedonia e Veriut në vendin e 47-të

Maqedonia e Veriut renditet në vendin 47-të, për nga fuqia e pasaportës, pasi qytetarët mund të udhëtojnë pa viza në 123 vende. Kosova është...

Makron-Plenkoviq: Ndryshimi i metodologjisë negociuese – parakusht për fillimin e negociatave me Maqedoninë e...

Zgjerimi i BE-së dhe ndryshimi i metodologjisë së procesit inkuadrues, është parakusht që Franca të pranojë të fillojë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe...

Filipçe: Me rritjen e pagave do të përfshihet edhe personeli teknik

Rritje të re të pagës në të cilën do të përfshihet edhe personeli ndihmës teknik paralajmëroi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Nga muaji ...

BESA: Këto janë vendimet e marra nga mbledhja e Kryesisë Qendrore

Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, mbrëmë ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt në Tetovë. Në këtë mbledhje u diskutua për situatën aktuale dhe...

Aleanca: BDI fundosë drejtësinë me premtime pa realizime

"BDI gjithmonë është mbështetur në pika të dobëta të shqiptarëve duke i shfrytëzuar ato si vegla premtuese në çdo cikël zgjedhor. E një ndër...

Lazim Destani dhuron 200 shtëpiza për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri (Foto)

Një lajm i mirë për familjet e prekura nga tërmeti në zonat rurale dhe që këto ditë po i kalojnë në çadrat dimërore. Bashkia...

Veterani i arsimit nga Shkupi jeton në kushte të mjerueshme (Video)

Derisa analfabetët e politikës shqiptare janë zhytur në luks, veterani i Arsimit nga Shkup, Sabahudin Derguti që ka shkolluar shumë gjenerata dhe bashkëshortja...

Taravari: Koalicioni opozitar brenda javës – BDI do të turpërohet nga rezultatet e zgjedhjeve...

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një intervistë për gazetën LAJM ka paralajmëruar se rezultatet nga negociatat me “Alternativën” dhe...