Takohen Kovaçevski dhe Macron

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot në Bratislavë ka takuar presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në takim ishte i pranishëm edhe ministri...

Konfiskohen armë në Shkup, arrestohen dy persona

SPP Shkup ka bërë kallëzim penal kundër shtetasve I.A.(36) dhe B.S.(35), të dy nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për...

VMRO-Popullore do të votojë për ndryshimet kushtetuese

VMRO-Partia Popullore do të votojë për miratimin e amendamenteve kushtetuese dhe përfshirjen e pakicës bullgare në preambulë. Partia e ish-kryeministrit, Ljubço Georgievski dha mbështetje të...

Kovaçevski: BE-ja e kuptoi gabimin strategjik me veton për Shkupin dhe Tiranën!

Kryeministri Dimitar Kovaçevski I ëhstë drejtuar Forumit GLOBSEK 2023 në Bratislavë në temën “Rrugë të hapura; Ballkani kthehet në lojë”. Sipas Kryeministrit, mbështetja nga...

Mesiq: Maqedonia është dashur të jetë anëtare e BE-së shumë kohë më parë

Rruga drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor është zgjatur pa nevojë. Maqedonia është dashur të jetë anëtare e...

Karikator arme në tualetin e shkollës në Hasanbeg!

“Në objektin e shkollës “25 Maji” të lagjes Hasanbeg të Shkupit, sipas informatave jo zyrtare në tualetin e kësaj shkolle është gjetur një karikator...

Kovaçevski-Von der Leyen: BE-ja ofron mbështetje të fortë për arritjen e një konsensusi për...

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski, ka takuar kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në Bratislavë, ku po marrin pjesë në Forumin “Global...

Maqedoni, në tre vitet e fundit është ulur vdekshmëria e të porsalindurve

Vdekshmëria e të porsalindruve në tre vitet e fundit është ulur në Maqedoninë e Veriut, gjë që e bën vendin lider në krahasim me...

Pendarovski: Më shumë burime vendore të energjisë dhe përfshirje në nismat rajonale

Duhet të punohet në atë që të kemi sa më shumë burime vendore të energjisë duke pasur parasysh se jemi ende vend që varet...

Bislimovski: Rryma do të shtrenjtohet 13 për qind nëse KRRE i pranon kërkesat e...

Në Komisionin Rregullator për Energjetikë (KRRE) kanë arritur të gjitha kërkesat për çmimin e rrymës dhe nëse pranohen, kjo do të thoshte rritje të...