Arrestohet vjedhësi i makinës BMW në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme policia e rajonit të Shtipit ka arrestuar një 34-vjeçar, pasi i njëjti dyshohet...

“Varfëria më e rrezikshme se koronavirusi” – qytetarët e mbyllur në shtëpi kërkojnë ndihmë...

Koronavirusi ka zbarzur rrugët e Shkupit. Shumica e qytetarëve po respektojnë rekomandimet e qeverisë për të qëndruar në shtëpi, por shprehen të brengosur se...

Qeveria vendosi: Nga klasa e parë deri në të tretën me prezencë fizike, nxënësit...

TV21 mëson se Qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit për sëmundje infektive në lidhje me shkollat. Nga klasa e parë deri në të tretën,...

“Bixhozi” lulëzon! 7 miliardë denarë për 5 vjet për videolotarinë shtetërore! Ku janë paratë?

Videolotarisë shtetërore duket se i ka lulëzuar fati në Maqedoninë e Veriut. Nga 2015 e deri në vitin 2019, sipas të dhënave të Regjistrit...

Halil Snopçe: Do të mbështesim çdo interpelancë kundër Qeverisë

Deputeti i Kolaicionit Alenca për Shqiptarët-Alternativa ka deklaruar se Kuvendi është jofunksional dhe se shumica parlamentare nuk ka kapacitet që të sigurojë 61 deputetë,...

LSDM: VMRO është drejtpërdrejtë e lidhur me klubet bullgare në Ohër dhe Manastir

Partia maqedonase në pushtet LSDM, në një kumtesë për media thotë se VMRO-DPMNE-ja është e lidhur drejtpërdrejt me klubet bullgare të hapura në Manastir...

Bastisje në Gjevgjeli, arrestohen dy persona

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme zyrtarë policorë kanë privuar nga liria 42 vjeçarin M.P. pasi gjatë kontrollit...

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje...

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani tha se ka fakte dhe informata të reja lidhur me ngjarjen në Banjskë...

Afrim Gashi e filloi fushatën me marsh në Kumanovë! (Foto)

Fushatën zgjedhore për zgjedhjet e 15 Korrikut bartësi i listës zgjedhore të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Afrim Gashi, e filloi sot nga qyteti...

Sela: Teuta Arifi të mbajë përgjegjësi për 800 kontratat para se të bëhet ambasadore...

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, e ka quajtur skandaloz propozimin e Qeverisë që ish kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi të emërohet ambasadore...