Zjarri te “Fontana”, MPB-ja nuk zbardh shkaqet

Tre ditë pasi u dogj kafeneja “Fontana” në qendrën tregtare Mavrovasja policia ende është duke e hetuar rastin. Ministria e Brendshme po kontrollon edhe...

ASH, 5 pika për hyrje në Qeveri

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari nesër do të kenë një takim ku do të flasin për hyrjen e...

Mbyllnet një lokal në Gostivar, arrestohen pesë valltare

Siç njoftojnë nga MPB, pronari i një objekti në Dobërdoll të Gostivarit dhe pesë valltare të huaja janë privuar nga liria pasi që është...

Ujësjellësi në Siniçan, gati për disa ditë

Sistemi i ujësjellësit për fshatin Siniçan do të jetë gati për disa ditë, thotë kryetari i komunës së Bogovinës, Albon Xhemaili. Në terren është...

Propozim ligji për sulm ndaj gazetarëve ”fle” në kuvend

SHGM: PRESIM QË LIGJI SA MË TË SHPEJTË TË VOTOHET DHE TË HYJË NË FUQI Edhe përkundër alarmimit në raporteve ndërkombëtare për rastet e sulmeve...

Nedellkov: Mbi 500 edukatore punojnë me status të pazgjidhur

Mbi 500 edukatore dhe punonjëse në çerdhe në të gjithë vendin punojnë prej vitesh me status të pazgjidhur, përkatësisht me kontratë në vepër. Sipas...

Pritet mot i paqëndrueshëm!

Në orët e pasdites sot moti në pjesët veriore dhe verilindore të vendit do të jetë jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm dhe bubullimë,...

Ziadin Sela, rizgjidhet në krye të ASH-së

Kuvendi i Aleancës për Shqiptarët, ka zgjedhur për kryetar Ziadin Selën me 651 vota. Sela ishte kandidati i vetëm, ndërsa është votuar edhe Kuvendi...

Kovaçevski: Koalicioni qeveritar stabil – do të bisedojmë me partnerët!

“Dinjiteti” dhe “DOM” shqyrtojnë pjesëmarrjen në qeveri Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka deklaruar se koalicioni qeveritar është stabil dhe ka 65 deputetë, njofton KlanM. Ai këto komente...

Varheji: BE-ja përgatit plan ekonomik për zhvillim të Ballkanit Perëndimor

Bashkimi Evropian përgatit plan ekonomik për zhvillim të vendeve të Ballkanit Perëndimor që do të prezantohet në Samitin BE-Ballkani Perëndimor që duhet të mbahet...