Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

Mosmarrëveshje mes dy myftineve në Tetovë për atë se kush duhet t’i mbledh kurbanet të cilët qytetarët i japin. Shumë besimtarë në pa mundësi...

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

LIGJI PËR VETQEVERISJEN LOKALE LSDM-ja dhe BDI-ja për momentin nuk mbështesin haptazi ndryshimet e Ligjit për Vetqeverisjen Lokale, që të mos ketë zgjedhje të parakohshme...

Begaj pritet nga Xhaferi: Shqiptarët janë një faktor vendimtar në formimin e shtetit në...

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është takuar në Shkup me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin. Begaj e përgëzoi Xhaferin për udhëheqjen e zgjedhjeve...

Ditari elektronik zyrtarisht nga viti 2024/25

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se ditari i ri elektronik, zyrtarisht do të zbatohet gjatë vitit të ri shkollor 2024- 2025, pasi më...

Takohen Siljanovska dhe Osmani: Duhet të bashkëpunojmë që të vazhdojë procesi eurointegrues

Presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova ka realizuar takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu në kuadër të Samitit të shefave...

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

https://www.youtube.com/watch?v=NpPP6V8KlbM VLEN dhe VMRO kanë propozuar që në momentin që një kryetar komune kandidon për zgjedhjet parlamentare, në vend të tij të caktohet një ushtrues...

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

Sipas parashikimeve të Shërbimit të Monitorimit të Atmosferës Copernicus (CAMS), një valë e re pluhuri saharanë pritet të arrijë këtë javë në Evropën Juglindore...

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën...

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) me mbështetje financiare nga fondet IPA të Bashkimit Evropian ka zhvilluar sistem të ri të integruar për punën...

Vendos Gjykata Civile në Shkup, Qani Nesimi mbetet myfti i Tetovës

Në nëntor të viti të kaular, Bashkësia Fetare Islame e Shkupit pati shkarkuar Qani Nesimi nga detyra e Muftiut të Tetovës dhe në vend...

Orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit

Nxënësit e shkollave fillore në vend sot dhe nesër do të mësojnë me orë të shkurtuara, për shkak të valës së të nxehtit. Deri në...