Georgievski i reagon Gruevskit: Atë që ma bëre mua, po ta bëjnë ty!

Pas debatit në distancë mes kryetarit aktual të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ish-kryetarit, Nikolla Gruevski, me koment ka dalur edhe paraardhësi i Gruevskit, Ljubço...

Moti sot në Maqedoni, paradite me diell ndërsa pasdite me shi

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare...

Filipçe: Pjesa më e madhe të infektuarve në Shkup, kryeson komuna e Çairit

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp tha se pjesa me e madhe e pacienteve të rinj janë ne gjendje te...

Maqedonia e V. do të zgjasë për gjashtë muaj gjendjen e krizës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut i ka kërkuar Kuvendit vazhdimin e gjendjes së krizës në këtë shtet edhe për gjashtë muaj, me qëllim të...

Kiracovski bën thirrje të mos shkarkohet Paunovski

Ish-deputeti nga radhët e LSDM-së, Aleksandar Kiracovski thotë se nuk duhet të shkarkohet drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut. “Nuk duhet të shkarkohet drejtori i...

Në markete nuk do të kërkohet certifikatë për vaksinim

Në gjithë objektet, përfshirë dhe ato hotelerie dhe ngjarje kulturore sportive, ahengje, koncerte, seminare, trajnime, punëtori e konferencë ku ka më shumë se 30...

Në Kuvend është caktuar vazhdimi i mbledhjes së 79-të

Në Kuvend sot duhet të vazhdojë mbledhja e 79-të në rend dite të së cilës janë disa ratifikime të marrëveshjeve ndërshtetërore, propozim ligje dhe...

SPQ “8 Shtatori”: Nuk ka listë të pritjeve për operacione urgjente

Nuk ka listë për pritje të operacioneve urgjente, ka njoftuar sot SPQ “8 Shtatori”- Shkup. Sipas spitalit, të gjithë pacientët që kanë nevojë nga intervenime...

Sot në Sofje nënshkruhet protokolli bilateral Maqedoni-Bullgari

Ministrat e Punëve të Jashtme të Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut, Teodora Gençovska dhe Bujar Osmani, sot në orën 10:00 do të nënshkruajnë një...

Mariçiq: Presim takimin Kovaçevski-Mickoski dhe marrëdhënie konstruktive nga opozita

Kryeministri Dimitar Kovaçevski publikisht i bëri thirrje liderit të VMRO-DPMNE-së opozitare, të cilët biseduan me telefon dhe pres që në javët në vijim të...