Tragjedia në Rramanli, ditë zie në Kumanovë, flamujt në gjysmë shtizë

Pas tragjedisë që ndodhi në Rramanli, dje këshilli I Komunës së Kumanovës ka vendosur që dita e sotme në qytetin e Kumanvës të jetë...

Mot me diell dhe i nxehtë

Moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë, me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga...

Testi rezulton të jetë negativ, personi i pranuar në Klinikën Infektive nuk ka koronavirus

Sipas informacioneve jozyrtare, personi që është pranuar në Klinikën Infektive në Shkup nën dyshime për koronavirus rezulton se nuk është infektuar nga virusi...

Koronavirusi, autoritetet paralajmërojnë kontrolle më të forta në të gjitha vendkalimet

Kontrolle të përforcuara në vendkalimet kufitare, kontrolle në aeroportet ndaj të gjithë pasagjerëve – situata në Itali me të infektuarit me virusin korona e...

Të mërkurën fillon verifikimi në Listën Zgjedhore

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 12 prill, të mërkurën (26 shkurt) duhet të fillojë verifikimi publik në Listën zgjedhore që përfundon...

Në Ohër do të aterojë një aeroplan nga Milano, aeroporti s’ka kamera termale

Kamera termale me të cilën ndiqet temperatura e pasagjerëve nuk do të vendoset në aeroportin e Ohrit. Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot paralajmëroi...

Tragjedia në Rramanli, shoqet e klasës kujtojnë Suejlën që humbi jetën dje (Video)

24 shkurt 2020 - Mbi karrigën ku ulej Suejla Bajrami nga fshati Vishticë, shokët e shoqet e saj të klasës sot vendosën lule. Fotografia...

MPJ: 23.000 shtetas të Maqedonisë në rajonet kritike në Itali

Rreth 23 mijë qytetarë, shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut momentalisht gjenden në rajonet kritike në Itali (Lambardija, Veneto dhe Emilija-Romanja) ku është...

Shtrenjtohen derivatet e naftës

Benzinat nga mesnata do të shtrenjtohen për një denarë për litër, ndërsa dizeli për një denarë, ka vendosur sot Komisioni Rregullator për Energjetik, përcjell...

Liderët e Ballkanit Perëndimor bëhen bashkë në Samitin e Londrës

Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor janë bërë bashkë sot në Londër ku po marrin pjesë në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim...