Ruskovska: Çdo i akuzuar për “27 prillin” ka propozuar nga 300 dëshmitarë

Prokurorja Villma Ruskoska pas anulimit të seancës për 27 prillin ka folur rreth kësaj seance. Ajo tha se anulimi është i pabazë sepse prokuroria...

Ahmeti: Të ndriçohet “Monstra”, mjaftë na akuzuat për këtë çështje! (VIDEO)

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka dëshmuar për rastin “Monstra”. Në deklaratën e tij për media gjatë daljes nga gjykata, Ahmeti tha...

Anulohet gjykimi për organizimin e ngjarjeve të “27 prillit”

Është anuluar gjykimi për të akuzuarit për organizimin e ngjarjeve të “27 prillit”. Të akuzuar në këtë lëndë janë ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish-ministri...

Sela: Rruga Tetovë-Prizren dhe teleferiku për Kodrën e Diellit, prioritete të qeverisjes sonë!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela këto ditë është duke zhvilluar takime me banorën e Tetovës, përcjell GazetaExpress. Karavani i ASH u udhëhequr nga...

Sot nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Alternativës dhe Aleancës për Shqiptarët

“Pasi që janë dakorduar për koalicion të përbashkët në zgjedhjet parlamentare, partitë politike AlternAtivA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë vendosur që edhe zyrtarisht ta...

Ali Ahmeti dhe Xhelal Bajrami dëshmojnë për rastin “Monstra”

Pas Zoran Zaevit dhe Gordana Jankulloskas, të cilët si ish-funksionarë të lartë kanë dëshmuar në lëndën gjyqësore “Monstra”, sot në seancë për vra sjen...

Fillon gjykimi për organizatorët më “27 prill”

Procesi gjyqësor për organizatorët e dhunës së 27 prillit në Kuvend, fillin sot para Gjykatës Penale në Shkup. Të akuzuar në këtë lëndë janë...

Mot me diell dhe i ngrohtë

Moti në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga fundi i ditës...

Kokaina në Krushopek, arrestohen 4 persona, u gjet 1kg, por ku mbeti pjesa tjetër?

Policia në Krushopek gjeti vetëm 1kg kokainë në një paketim bananesh, edhe pse ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, tha se bëhet fjalë...

Zhbogar pret të realizohen zgjedhje korrekte

Komisioni Evropian para pak kohësh edhe një herë e përsëriti rekomandimin dhe bindjen e tij se ka ardhur koha që të hapen negociatat me...