Lokja nga Lagja e Trimave: Djali më ra dëshmor në Sllupçan, braktisi ARM-në për...

70 vjeçarja Makfire Demiri, çdo mëngjes hyn në këtë dhomë për të fotografitë dhe për tu çmallur me djalin e saj, Nezir Demiri, i...

VMRO-ja nuk do të respektojë parimin fituesi me fituesin

Pas shpalljes së zgjedhjeve nga Kuvendi, VMRO-DPMNE-ja do të vendosë nëse do të garojë e vetme apo në koalicion me parti të tjera. Megjithatë,...

Xhaferi: Vonë për Kodin Zgjedhor

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi thotë se është vonë të organizohet diskutim publik rreth ndryshimeve të Kodit Zgjedhor, të cilat po sillen në procedurë...

Nesër bojkohet mësimi, shkak ndotja

Në njoftimin e Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme (UNSHM), thuhet se është marrë vendim që të bojkotohet procesi arsimor për ditën e...

Aleanca: Haraçina pa ujë dhe e mbuluar nga mbeturinat, Komuna i vë dry kërkesave

Këshilltari komunal i Aleancës për Shqiptarët-Komuna Haraçinë, Skender Isufi, thotë se si përfaqësues i zgjedhur i popullit, e ndjen për obligim ligjor dhe moral...

Bajrami: Vetingu i gjyqtarëve nuk është i mundur

Veting-u është një kontroll dhe nuk dallon nga kontrollet e tjera. Varet nga ajo që do të përcaktohet të kontrollohet, pavarësisht nëse ato janë...

Policia e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë Veriore me ushtrime të përbashkët

Në bazë të protokolleve për bashkëpunim dhe protokollit ndërmjet Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut, për ndjekje...

Deputetët evropianë kërkojnë vendim për fillimin e negociatave me vendin para zgjedhjeve

Deputetët evropianë anëtarë të Komitetit të Përzier Parlamentar Republika e Maqedonisë së Veriut – BE ka kërkuar vendim për fillimin e negociatave aderuese me...

Zhernovski: BE-ja nuk e ka luksin të zgjedh mes reformave të brendshme dhe zgjerimit

BE-ja nuk e ka luksin të zgjedh mes thellimit dhe zgjerimit, ndërmjet reformave të brendshme dhe zgjerimit, dhe duhet të bëjë gjithçka që të...

Grubi: BDI do të shkojë e vetme në zgjedhje, opozita shqiptare të bashkohet

Sekretari organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Grubi pas seancës së Kryesisë qendrore të partisë e ka përcjellë qëndrimin se do të...

Opinione