Sheqerinska: Së shpejti do të kemi ambasador në NATO

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut, në Misionin e NATO-s në Bruksel,...

Ministri i Shëndetësisë ka qenë prezent në njërin prej takimeve mes Boki 13 dhe...

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka qenë prezent në shtëpinë e Bokit 13, kur është zhvilluar njëri prej takimeve me Orce Kamçevin. Ata kanë...

Pendarovski: Edhe qytetarët e vendeve të Ballkanit Perëndimor meritojnë të jenë pjesë e BE-së

Bashkimi Evropian nuk guxon t’i harrojë vendet e Ballkanit Perëndimor, sepse edhe qytetarët e atyre shteteve meritojnë kushte më të mira dhe standart më...

Zaev – Tiganj: Maqedonia ka bërë rezultate të shkëlqyere reformuese

Kryeministri Zoran Zaev sot e priti ambasadoren kroate Nives Tiganj, e cila para pak kohe e mori detyrën në vendin tonë. Njihet mbështetjen të cilën...

Ali Ahmeti takon ambasadorin gjerman: BDI po ripërtërihet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, në selinë e BDI në Tetovë e ka pritur Ambasadorin e Gjermanisë në Shkup,...

Paralajmërohet debakël i Ligjit për gjuhën në Komisionin e Venecias, Osmani fajin mundohet ta...

Plenumi i Komisionit të Venecias i përbërë nga përfaqësues të rreth 60 shteteve të botës do të shqyrtoj sot pasdite ligjin për përdorimin e...

Komuna Qendër pritet të ndajë 800 mijë denarë për të prekurit nga tërmetet në...

Këshilli i Komunës Qendër, në seancën e ardhshme do të marrë vendimi për ndarjen e ndihmës financiare në vlerë prej 800 mijë denarëve, për...

Kamçeva nuk erdhi, pas ankesave gjykatësja i thotë Boki 13 se do ta nxjerr...

Orce Kamçev dhe Ana Kamçeva sot duhej të dalin para gjykatësve në Gjykatën Penale në Shkup si dëshmitarë për rastin “Haraçi” ku si të...

Tusk për “Gardian”: BE bëri gabim të madh, veçmas ndaj Shkupit

Bregziti është një nga gabimet më spektakolare në historinë e BE-së, por gabim i madh është edhe “jo”-ja franceze për liderët e Ballkanit Perëndimor...

Digjet vetura në Orizare të Likovës (Foto)

Sot rreth orës  8.00 në fshatin Orizare të e Likovës është djegur vetura për  shkak të defektit teknik. Fatmirësisht  në këtë rast nuk ka...

Opinione