Rasti “Alfa” rikthehet në rigjykim

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e Gjykatës Penale dhe ka kthyer në fillim procesin gjyqësor për rastin “Alfa” që ka të bëjë me...

Zyrtarizohet koalicioni ASH-Alternativa/LIVE

Kryetari i Aleances per Shqiptaret, Ziadin Sela dhe ai Alternatives, Afrim Gashi, kane firmosur sot marreveshjen per koalicionin parazgjedhor. Dy lideren kane thene se...

Xhelal Bajrami që i qendroi në krah Jankullovskës kur i akuzoi shqiptarët për terrorizëm,...

Prokurori Xhelal Bajrami, i cili gjatë kohës së vrasjes së pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill të vitit 2012-të ka qenë zv/ministër...

Ciolos: Keni përmbushur kriteret, vazhdoni me reformat

Maqedonia e Veriut ka përmbushur kriteret e kërkuara nga KE-ja dhe vendet anëtare, por reformat duhet të vazhdojnë, jo se këtë e kërkon BE-ja...

Spasovski: Me vendim të qeverisë nuk mund të ndryshohet afati i pasaportave

Afati i dokumenteve të udhëtimit është rregulluar me Ligj, teksti i të cilit nuk mund të ndryshohet me vendim të qeverisë, tha kryeministri...

“Rastoder”, marka e bananeve në të cilat ishte paketuar kokaina thotë se është keqpërdorur...

Pas publikimit për sekuestrimin e një kilogrami kokainë në fshatin Krushopek të Shkupit, i fshehur në një dërgesë me banane nga marka “Derbi” u...

Ruskovska: Çdo i akuzuar për “27 prillin” ka propozuar nga 300 dëshmitarë

Prokurorja Villma Ruskoska pas anulimit të seancës për 27 prillin ka folur rreth kësaj seance. Ajo tha se anulimi është i pabazë sepse prokuroria...

Ahmeti: Të ndriçohet “Monstra”, mjaftë na akuzuat për këtë çështje! (VIDEO)

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka dëshmuar për rastin “Monstra”. Në deklaratën e tij për media gjatë daljes nga gjykata, Ahmeti tha...

Anulohet gjykimi për organizimin e ngjarjeve të “27 prillit”

Është anuluar gjykimi për të akuzuarit për organizimin e ngjarjeve të “27 prillit”. Të akuzuar në këtë lëndë janë ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish-ministri...

Sela: Rruga Tetovë-Prizren dhe teleferiku për Kodrën e Diellit, prioritete të qeverisjes sonë!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela këto ditë është duke zhvilluar takime me banorën e Tetovës, përcjell GazetaExpress. Karavani i ASH u udhëhequr nga...

Opinione