Moti sot me vranësira dhe reshje lokale

Moti në mbarë vendin do të jetë kryesisht i vranët dhe me shi lokal, ndërsa në vendet më të larta dhe në malet borë. Temperatura...

Filloi seanca e Këshillit të Sigurisë

Në Kabinetin e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot vonë pasdite filloi seanca e dytë e Këshillit të Sigurisë, ku në sesione...

Apeli seancë të hapur për rastin e Almirit, mbrojtja kërkon rigjykim

Mbrojtja e familjes së Almir Aliut i cili vdiq si pasojë e aksidenti fatal, të shkaktuar nga Boban Iliq, po vazhdon me tentimet ligjore,...

Kodi Zgjedhor, debati publik do të jetë jashtë Kuvendit

Diskutimi publik për ndryshimin e Kodit zgjedhor do të organizohet jashtë institucionit ligjvënës. Këtë e ka konfirmuar koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së Jovan...

Zvarriten sërish punimet në autostradën Kërçovë-Ohër

Qytetarët nuk besojnë se autostrada Ohër -Kërçovë do të jetë gati deri në vitin 2021 ashtu siç premtoi Qeveria. Në rrugën nga dalja e...

Marrëveshja për kufirin Llojan-Miratoc, kaloi në komisionin amë

Në Komisionin parlamentar për Politikë të Jashtme, unanimisht kaloi Propozim-ligji për ratifikimin e Marrëveshjes mes qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për hapjen...

Ahmeti: 16 fitore për 18 vite, më 12 prill fitorja e radhës (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, është i bindur se partia e tij do të del fituese në zgjedhjet e parakohshme të...

Shtrenjtohen derivatet, Komisioni i Energjetikës publikon çmimet e reja

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Rregullator të Energjisë u vendos që çmimet e derivateve të naftës për këtë javë të shtrenjtohen me 2,25%. Kështu...

Stolisja e Shkupit për Vitin e Ri, ankesa për pjesën shqiptare (Video)

Zbukurimi i sheshit të Shkupit në prag të festave të fundvitit ka bërë që kjo pjesë e kryeqytetit të frekuentohet me shumë se në...

Gjykata e apelit i ka shfuqizuar dënimet me burg për Thaçin dhe Bedredin Ibrahimin

Gjykata e Apelit ka shfuqizuar vendimet me burg në lëndën “Titanik 2”, kundër Sasho Mijallkovit, Menduh Thaçit, Bedredin Ibrahimit dhe tre ish anëtarëve tjerë...

Opinione