Tërmeti goditi më të varfërit, familja kërkon ndihmë

Sikur të mos mjaftonte mjerimi ku jetonin, tërmeti i 26 nëntorit i dha shkatërrimin përfundimtar banesës së familjes Sina në Rrogozhinë. Kryefamiljari Sherbet Sina tregon,...

Kurti e Konjufca nesër në prokurori për kallëzimin ndaj Thaçit e Veslit

Me 25 prill të këtij viti kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe asokohe kryetari i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, kishin bërë...

Bisedimet me VV-në, LDK thërret Këshillin e Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës ka thërritur në një mbledhje Këshillin e saj të Përgjithshëm. Mbledhja është paraparë të mbahet nesër në ora 14:30 në selinë...

Partitë në Kosovë shpenzuan rreth 3.6 milion euro për fushatë

Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë janë zhvilluar në frymën demokratike dhe në përputhje me standardet ndërkombëtare. Por krahas saj, subjektet politike...

Turqia deporton dy shtetas kosovarë

Ministria e Brendshme e Turqisë bëri të ditur se janë deportuar dy shtetas të Kosovës, luftëtarë të huaj terroristë, transmeton Anadolu. Në deklaratën nga ministria...

Si u kapën shqiptarët që vranë policin malazez

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Mal të Zi, ku u vra një polic. Gjithçka ka nisur kur dy...

Rama dhe Basha i nisin “aktivitetet” herët në mëngjes

Aktiviteti në rrjetet sociale të liderëve politikë ka nisur që herët në mëngjes. Megjithatë, Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë zgjedhur mënyra të ndryshme...

Vuçiç dhe Zaev në Tiranën më 20-21 dhjetor

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të vizitojë Tiranën në fund të dhjetorit. Ai do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, i...

Zgjedhjet parlamentare në Serbi më 19 apo 26 prill?

Këshilli kryesor i Partisë Progresive Serbe, (SNS) do të prononcohet në seancën e 29 dhjetorit për datën e mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare. Sipas burimeve...

Shoqata e Gazetarëve të Kosovës dënon paketën anti-shpifje në Shqipëri

Shoqata e Gazetarëve të Kosovës e cilësoi paketën ligjore “anti-shpifje” të qeverisë së Shqipërisë një rast të pashembullt në botën demokratike. Në një reagim kjo...

Opinione