“VV dhe LDK duhet të lëshojnë pe, ofertat e tanishme nuk prodhojnë marrëveshje”

Albin Kurti ka edhe 11 ditë kohë nga kushtetuta si i mandatuar nga partia fituese e zgjedhjeve për formimin e qeverisë. Në anën tjetër, Lidhja...

Pacolli: Ne e fituam luftën, por rrezikojmë ta humbim paqen

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se kjo çfarë po deklaron Grenell për zgjidhjen e konfliktit me Serbinë s’është diçka e re,...

“Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, përgjegjësi historike”

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç deklaroi se vendi i tij bashkëpunon ngusht me partnerët tjerë që, siç u shpreh, të zhbllokojë fillimin e bisedimeve...

Njëmbëdhjetë ditë kohë për mandatarin, skepticizëm për formimin e qeverisë së re në Kosovë

Edhe njëmbëdhjetë ditë kohë i kanë mbetur mandatarit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti që t’ia paraqes për votim kabinetin e tij qeverisës, Kuvendit...

Siguria në trafik vazhdon të jetë sfidë për Kosovën

Sfida kryesore e sigurisë publike në vend vazhdon të jetë siguria në trafik, ku gjatë vitit 2019 kanë ndodhur 16 mijë e 199 aksidente...

Mediumet në Beograd: Grenell propozon shkëmbim territori

Ndërkohë, mediat në Beograd raportojnë se Grenell ka mbërritur në rajon me një mision konkret. Sipas asaj që raporton Telegrafi serb, i dërguari i posaçëm...

Osmani: Do të takohemi me VV-në!

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë të ditur se shumë shpejt do të takohen më përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje për...

Ky është prifti katolik që gjatë luftës së Kosovës rrahu këmbanën për t’ua kujtuar...

Ky është prifti katolik që gjatë luftës rrahu këmbanën për t’ua kujtuar myslimanëve kohën e iftarit Çfarë është kjo këmbanë në ketë interval kohorë të...

Rama: Ramushi ktheu shpifjen në pushkë që kur ka lënë pushkën

Vazhdojnë përplasjet mes kryeministrit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë, Ramush Hardinaj dhe Edi Rama. Ky i fundit në një prononcim ka deklaruar se,...

Foto e rrallë e Adem Jasharit me shokët e UÇK’së në Suharekë

Komandanti legjendar e heroi kombëtar Adem Jashari, shkroi emrin në histori gjatë Luftës Çlirimtare të Kosovës dhe njihet si simboli i pavarësisë së vendit Një...

Opinione