Ambasadori Grenell: Komuniteti i biznesit ka rol të rëndësishëm në dialogun Kosovë-Serbi

Kjo u tha sot gjatë një takimi të të Dërguarit të Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Ambasadorit Richard Grenell...

Shefi i ri i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark merr detyrën

Ambasadori Lars-Gunnar Wigemark sot ka marrë detyrën si shef i ri i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, me një...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe...

Rama tha se Konferenca e Donatorëve më 17 shkurt nuk përmbush dot të gjitha nevojat që ka Shqipëria por do të përpiqet që ajo...

Meta ‘ankesë’ Venecias: Kuvendi tentoi rrëmbimin e kompetencave kushtetuese të Presidentit

Meta i ka dërguar një letër presidentit të komisionit ku ndër të tjera thuhet se: Nëse rekomandimet e Komisionit të Venecias, kyç në arritjen...

Grenell: Hiqni taksën dhe punoni drejt zhvillimit ekonomik

I dërguari i posaçëm për dialogun Prishtinë-Beograd i presidentit Donald Trump, ambasadori Richard Grenell, ka përfunduar takimin me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Menjëherë...

​U kërcënua nga Haxhi Hoti, Kurti jep dëshminë në prokurori

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është paraqitur në Prokurorinë Themelore me ftesë të kësaj të fundit. Ai është ftuar në lidhje me kërcënimin...

Thaçi për koalicionin: Ambasadorët nuk janë këtu që të bëjnë presion për çështje të...

Presidenti Hashim Thaçi, është takuar për një darkë pune sot me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara, për dialogun Kosovë- Serbi. Thaçi e...

Si u zbulua i riu me tre emra që ekzekutoi shokun, çfarë u bë...

Policia e Tiranës deklaroi dje se ka arritur të dokumentojë me prova ligjore vrasjen e 28-vjeçarit Vilson Tafçiu, në zonën e “Astirit”, madje ka...

Çfarë po kërkon Albin Kurti në Gjykatë

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është parë në mëngjesin e sotëm në njërën nga Gjykatat tek Pallati i...

Ambasadori Grenell do të takon kryetarin e LDK-së

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, sot vazhdon vizitën zyrtare në Kosovë. Ambasadori Richard Grenell do të pritet nga...

Opinione