Sherr për 50 euro/ I riu shqiptar rrëfen krimin, si e hodhi në lumë...

Pas vrasjes së Erion Morinës, policia italiane ka arrestuar kushëririn e 20 vjeçar, Musli Morina si autor i dyshuar. Erion Morina, 20 vjeçari kosovar u...

Godet disa herë me thikë një person, arestohet 19 vjeçari

Një tjetër ngjarje ka ndodhur mbrëmjën e djeshme në Tiranë, pak para vrasjes që tronditi zonën e Astirit. Policia bën me dije sot se...

Osmani kujton Rugovën: Le të mësojmë prej urtësisë së tij në këto ditë të...

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar presidentin historik, Ibrahim Rugova, me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së tij. Osmani ka...

Thaçi: Në Davos do të flasë për synimet e Republikës së Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në Forumin Botëror Ekonomik të Davosit. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë postimin e parë nga...

Zbulohet foto, ky është 28-vjeçari i ekzekutuar me armë zjarri në Tiranë

Personi që shihni në foton më lart është 28-vjeçari i ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Tiranë, jashtë ambienteve të një lokali ku...

Trump e festoi në mënyrën e tij marrëveshjen Kosovë – Serbi në Berlin

Presidenti i ShBA’ve Donald Trump ka reaguar me tone triumfaliste për atë që Kosova dhe Serbia janë dakorduar në Berlin. ” Secili thoshte se kjo...

Tërmet në Vorë të Shqipërisë

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vorë, fuqia e të cilit ka qenë 2.9 i shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë...

Haradinaj e përsërit: Edi Rama u angazhua në ndarje të Kosovës

Kryeministri në detyrë thotë se projekti i cili sipas disa liderëve ballkanik do të sillte marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë ishte i iniciuar nga...

Ish-bashkëpunëtorët e Millosheviqit krijojnë hallakamë: A po synojnë vëllezërit Kariq kapjen e BIK-ut në...

Në të gjitha qytetet e Kosovës kryesia e BIK-ut tashmë ka shpallur zgjedhjet të cilat do të mbahen këtë muaj. Lobimi dhe fushata ka...

Edi Rama përshëndet marrëveshjen e arritur për fluturimet Prishtinë-Beograd

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur sot për fluturimet Prishtinë-Beograd, ndërsa ka ironizuar me kryeministrin e Kosovës në largim...

Opinione