Presidenti Thaçi: Pa luftën e UÇK-së dhe sakrificën e qytetarëve të Kosovës s’do lëvizte...

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vendosur lule tek shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ndërsa bëri homazhe me rastin e ditës së Çlirimit të...

Covid-19 në Kosovë: 1.298 raste dhe 913 të shëruar

Të mërkurën në Kosovë janë konfirmuar 29 raste të reja me koronavirus. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike rastet pozitive janë nga: komuna e...

Thaçi për dialogun: Presidenti e përfaqëson vendin në rrafshin e brendshëm dhe atë ndërkombëtar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të enjten se ende nuk ka një njoftim zyrtar nëse përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Serbia duhet t’i kujtojë krimet dhe përgjegjësinë

Një organizatë e të rinjve serbë informon për pjesëmarrjen e Serbisë në luftërat e ish-Jugosllavisë. Kjo ka shkaktuar kritika të ashpra nga Ministria e...

Covid-19 në Shqipëri, 44 raste pozitive në 24 orët e fundit

Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 në Shqipëri. Raportohet se janë konfirmuar 44 raste pozitive nga 291 testime të kryera. Nga...

Ministrja serbe e Integrimit: Pas heqjes së sanksioneve jemi gati për dialog

Beogradi është i gatshëm të rifillojë dialogun me Prishtinën tani që pala shqiptare hoqi sanksionet tregtare ndaj Serbisë. Deklarata është bërë nga ministrja serbe...

​Hoti thotë se marrëveshja finale me Serbinë do të jetë në pajtim me Kushtetutën...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka konfirmuar se procesi i dialogut nuk do të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi. Hoti ka thënë se procesi i...

Profesori amerikan: Thaçi më kërkoi të punoj për ndarjen e Kosovës, nuk pranova!

Akademiku amerikan David Phillips ka deklaruar për BIRN që Presidenti Hashim Thaçi i kishte kërkuar atij që të përgatiste një studim që do ta...

Shqipëria po përfundon Rrugën e Arbërit, Maqedonia askund

Më shumë se 500 punonjës dhe Mbi 200 mjete të tonazhit të rëndë e impiante të ndryshme të punimit të asfaltit janë angazhuar në...

Macron kërkon rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, beson në ndërmjetësimin e BE-së

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se dialogu midis Kosovës dhe Serbisë mund të rifillojë gjatë një samiti të ardhshëm në Paris. Macron, në një...

Opinione