​Zgjedhjet në Serbi, Meta – shqiptarëve të Luginës: Unifikoni qëndrimin

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po ndjek me vëmendje të gjitha zhvillimet në Luginën e Preshevës e në mënyrë të veçantë zhvillimet politike lidhur...

Emocionuese: Ja çfarë i dhuron Albin Kurtit një bashkëprotestues i vitit 2007, ku u...

Gjatë ditës së sotme, kryeministri Kurti bëri homazhe pranë pllakës përkujtimore të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt në Prishtinë. Por para fjalimit, Kurtit iu bë një dhuratë nga...

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, nesër në Tiranë

Kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti do të kryejë një vizitë zyrtare në Shqipëri, të martën më 11 shkurt në Tiranë. Pritet që Kurti...

Koronavirusi, kryeministri Rama letër homologut kinez, Li Keqiang: Jemi pranë jush!

Kryeministri Edi Rama, me anë të një letre, i ka dërguar mesazhe ngushëllimi homologut të tij kinez, Li Keqiang, për jetët e humbura nga...

Kurti me bashkëpartiak bëjnë homazhe te varri i Arben Xheladinit në 13-vjetorin e vdekjes...

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga bashkëpartiak e familjarë ka bërë homazhe te varri i Arben Xheladinit, në 13-vjetorin e vdekjes së ti. Shaban Xheladini,...

Ish- ministri kosovar ka një porosi për Albin Kurtin

Kryeministri Albin Kurti por edhe LDK vazhdimisht po deklarohen ‘pro’ heqjes së taksës për ta zëvendësuar me reciprocitet. Skënder Hyseni nga LDK-ja thotë se nuk...

Ambasadorja e SHBA prezantohet para shqiptarëve: Kush janë prioritetet e mia në Tiranë

Përmes një klipi dy minutësh në rrjetin social, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, ka prezantuar veten dhe objektivat e saj kryesore në...

Kërkonin hajdutin… kapin adoleshentin shqiptar me 5 mijë euro kokainë

Një 17 vjeçar shqiptar u arrestua pasditen e të dielës nga policia italiane për shitje të drogave të forta Kapja e tij u bë stacionin...

Vendet skeptike të BE-së, pengesë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Metodologjia e re për anëtarësim në Bashkimin Evropian, nga shoqëria civile shihet si frenim i zgjerimit dhe anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në...

Vetëvendosje kujton 13-vjetorin e protestës së 10 shkurtit, pamje kur Kurti përleshej me policinë...

Lëvizja Vetëvendosje nesër kujton protestën e 10 shkurtit të vitit 2007, në të cilën protestë mbetën të vdekur dy aktivistë. Përveç kësaj në këtë protestë...

Opinione