Kosovë, sot fillon gjysmë vjetori i dytë

Sot në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës pritet të fillojë gjysmë vjetori i dytë i vitit shkollor 2019/20. Zyrtarë të Ministrisë...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë...

Asnjë pikë kthese në marrëveshjen LV – LDK

Takime të stërzgjatura, por pa rezultate konkrete u zhvilluan javën që lamë pas midis Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, parti këto që...

Aksident te mbikalimi i Shkozetit në Durrës, plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës. Mësohet se janë përplasur dy makina dhe si pasojë janë plagosur dy...

Deputetja e opozitës së re humb njeriun e shtrenjtë: Do më mungosh gjithë jetën

Deputetja e opozitës së re, Elda Hoti, e dalë prej listave të LSI, ka ndarë mëngjesin e sotëm një lajm të lajm të trishtë. Ajo...

Vajza e Ikballe Hudutit duke qeshur: Do ta luftojmë Amerikën e Izraelin (VIDEO)

Zehra, e cila ndodhej për studime në Iran, kishte thënë se vendi i saj Kosova nuk është vend islamik dhe me gjithë eksperiencën që...

Policia e Malit të Zi mohon të ketë pasur shpërthim në vilën e Gjukanoviq

Autoritetet në Mal të Zi kanë hedhur poshtë spekulimet e një pjese të mediave se në vilën e presidentit Milo Gjukanoviq ka pasur shpërthim. “Nuk...

Vetëvendosjes i bëhet thirrje që të protestojë kundër Albin Kurtit

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Syla, përmes një shkrimi në Facebook, është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka besim as tek...

Kurti thotë se po e pret LDK-në të shqyrtojë propozimin më të ri të...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ndër të tjera në këtë mbledhje ka folur për bisedimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), dhe...

Shpërthim në rezidencën e presidentit të Malit të Zi

Sot ka pasur një shpërthim në vilën “Gorica” në Podgoricë. Vila që shfrytëzohet nga presidenti malazez Millo Gjukanoviç dhe qeveria e Malit të Zi...