Kosovari zgjidhet deputet në parlamentin e Hamburgut

Kosovari Sami Musa është zgjedhur deputet në parlamentin e Hamburgut të Gjermanisë nga partia SPD, raporton Gazeta Express. Musa i cili është me prejardhje nga...

Edhe një informacion i mirë për shqiptarët në Kroaci

Në datën 22 shkurt, në një atmosferë festive, u zhvillua ceremonia e hapjes së Qendrës Kulturore Shqiptare në Prefekturën e Bjellovarit dhe Billogores. Me...

Vdes e mitura nga Ferizaj, ra aksidentalisht në bunar

Një vajzë e mitur nga Ferizaj, pasditen e së dielës ka rënë aksidentalisht në bunarin që gjendet në oborrin e shtëpisë së saj. Nga...

24-vjeçarja masakron me thikë një djalë në Lezhë, i plagosuri urgjent drejt Tiranës

Një konflikt mes dy të rinjve ka ndodhur në qytetin e Lezhës dhe ka përfunduar me plagosjen e një djali dhe arrestimin e autores....

Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më të rëndësishme në Shtetet...

Ilir Meta: Kur rrëzohen institucionet, ngrihet populli

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është drejtuar qytetarëve me një shkrim të gjatë në Facebook duke kërkuar që të ngritën më 2 mars...

E tmerrshme, abuzohet me maskat në Shqipëri, u shumëfishojnë çmimin

“Farmacitë po përfitojnë nga frika e shqiptarëve për koronavirusin. Të shkosh sot në farmaci për të blerë maska mbrojtëse ndaj epidemisë çmimet janë dhjetëfishuar....

Itali, emigranti shqiptar rezulton i paprekur nga Covid-19

Në një kohë ku koronavirusi ka shkaktuar viktimën e 7, një lajm i mirë vjen nga Italia fqinje, ku sipas medieve një emigrant shqiptar,...

Thaçi takon shqiptarin që punon si polic në Uashington

Ai ka shkruar gjithashtu se shqiptarët kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan. Postimi i plotë: “SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë...

Kosnett: Dhuna nuk ka vend në demokracinë e Kosovës, flisni me njëri-tjetrin

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar lidhur me hedhjen e vezëve ndaj zëvendëskryeministrit, Avdullah Hoti. Përmes një postimi në Tëitter, Kosnett ka...

Opinione