Vrasja me thikë në Gjilan: I dyshuari i shkaktoi viktimës plagë mbi 15 cm...

Kjo u bë e ditur me anë të një komunikate për media nga kjo Prokurori, shkruan lajmi.net. “Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të...

Lajçaku takon shefin e OKB-së, flasin edhe për dialogun Kosovë – Serbi

Lajçak ka bërë të ditur se gjatë këtij takimi kanë biseduar edhe për dialogun Kosovë – Serbi dhe normalizimin e marrëdhënieve në mes të...

E tmerrshme: Arrestohet babai shqiptar, dhunoi seksualisht dy vajzat e tij për 14 vite...

Një shqiptar 56 vjeçar, me banim në Gorgonzola, në Milano, u arrestua nga policia lokale për keqtrajtimin e gruas dhe dhunë seksuale ndaj dy...

Evropa ndihmon Malin e Zi për borxhin masiv ndaj Kinës

Një institucion financiar evropian është gati për ta ndihmuar Malin e Zi që t’i shlyejë një borxh Kinës, në vlerë prej një miliard dollarësh. Këtë...

Shqiptari i madh Rexhep Qosja, feston ditëlindjen!

Akademiku i njohur shqiptar, profesor Rexhep Qosja, feston sot ditëlindjen. Me 25 qershor të vitit 1936 ai lindi në një nga tokat më të...

Kjo është pasuria e Vlora Ҫitakut, kaq para ka në Kosovë e Amerikë

Ish ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Ҫitaku ka kryer obligimin e deklarimit të pasurisë së saj, derisa mbante pozitën e ambasadores. Në Agjencinë Kundër...

Eurodeputetja franceze sulmon Macronin për takimin me Kurtin, akuzon Kosovën keq e më keq

Një euro-deputete franceze ka hedhur kritika shumë të ashpra në drejtim të presidentit Macron për takimin që ai pati të mërkurën me kryeministrin e...

Të fshehtat e misionit të EULEX-it në Kosovë, kërkohet ndërhyrja e BE-së – ja...

Ish kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simmons, kishte dërguar në drejtim të kryeministrit Albin Kurti një pjesë të dëshmisë së tij për skandalet...

Ibrahim Kelmendi publikon detaje të pathëna deri më tani, ja data dhe vendi kur...

Njëri prej ish themeluesve të LPK-së, Ibrahim Kelmendi, përmes një shkrimi në Facebook, ka treguar detaje të reja për konfliktin e Hashim Thaçit dhe...

Ja çka po paralajmëron Vuçiq të nderoj në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar të enjten se ndërtimi i spitalit në Graçanicë do të fillojë sa më shpejt që të jetë...