‘Fshesa’ e Kurtit futet në Postën e Kosovës, pritet shkarkimi i drejtorit?

Shumë shpejt, Xhevdet Smakiqi, nuk do të mund të ushtrojë detyrën drejtorit të Postës së Kosovës. Kjo pasi që Smakiqi pritet të shkarkohet nga bordi...

Fjala e mbajtur në Sesionin e Posaçëm të Asamblesë së Përgjithshme së OKB-së për...

Shkëlqesia Juaj Z. Kryetar i Sesionit Plenar, Të nderuar Përfaqësues, Zonja dhe zotërinj, Është një privilegj i madh që në cilësinë e Ministrit të Drejtësisë të Shqipërisë,...

Videot në “TikTok” të gjyqtares Kapedani/ Zv.ministri i Drejtësisë: Performanca e koleges lë shumë...

Zëvendësministri i Drejtësisë, Klajdi Karametra, ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Breaking” në Top News, për të komentuar shkeljen e kodit të...

“Fundi tragjik i krerëve të SHIK-ut”/ Ramabaja përmend me emra viktimat e kësaj “bande...

Tashmë në Gjykatën Speciale po akuzohen për krime kundër njerëzimit krerët e UÇK-së. Tashmë kemi disa të arrestuar të cilët nga Gjykata Speciale janë arrestuar...

Vritet me breshëri kallashnikovi në hyrje të shtëpisë Shkëlzen Velaj

Vlora është tronditur sërish nga vrasjet e tipit mafioz. Pak pas mesnate një atentat është bërë ndaj shtetasit Shkëlzen Velaj rreth 43 vjeç. Ngjarja e...

Konjufca: Kuvendi është i përkushtuar që të gjithë të gëzojnë të drejta të barabarta

Në fjalën hyrëse Konjufca tha se Kuvendi i Kosovës është i përkushtuar që të gjithë të gëzojnë të drejta të barabarta. “Jam këtu që të...

Shembet ura në Shqipëri, dy makina përfundojnë në lumë

Ura e Darëzezës në Fier është shembur ndërsa dy makina kanë përfunduar në lumë. Shkak për shembjen e urës është bërë një kamion i...

Lajçak dhe Palmer takojnë sot presidentin Vuçiq

Pas vizitës në Kosovë, i dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesi Special i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,...

Sot nisin provimet e Maturës Shtetërore në Shqipëri

Rreth 34 mijë maturantë në Shqipëri i nënshtrohen sot provimit të parë të gjuhës së huaj. Testi do të zhvillohet në 208 qendra provimesh. Edhe...

Ndodhë në Tiranë: Gazetarja raportonte live, shoferja i shkon te këmbët dhe kërkon të...

Në një lidhje të drejtëpërdrejtë televizive çfarë nuk ndodh! Ka njerëz që u shmangen kamerave, apo që para objektivit mundohen të sillen mirë sa...