Kamberi – Vuçiqit: Mund ta keni përballë Saranda Bogujevcin në dialog, s’do të mund...

Kamberi i ka thënë Vuçiqit se nuk besoj që mund ta shikonte qetazi në sy Bogujevcin, pasi familjen e saj e vranë paramilitarët serbë. “Mund...

Daçiq: Zor se mund të arrihet konsensus për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot, para seancës së Kuvendit kushtuar Kosovës, se asgjë nuk ka ndryshuar në dialogun për Kosovën...

“Ndryshim drastik”, avokati shqiptar tregon çka i imponoi Biden-Putinit, jep lajmin e mirë për...

Avokati i njohur shqiptar Spartak Ngjela, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë ndikuar drejtpërsëdrejtë në çështjen e hapjes së negociatave të...

Osmani në Austri: Njohja reciproke me Serbinë e vetmja zgjidhje

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur sot vizitën zyrtare në Austri. Pas nderimeve më të larta shtetërore, takimin e parë Presidentja Osmani...

Babai dhe djali 11 vjeçar qëllohen me breshëri plumbash në makinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku tre persona – përfshirë një djalë 11-vjeçar janë qëlluar me armë, teksa ndodheshin brenda në...

Shefqet Krasniqi mposht virusin

Hoxhë Shefqet Krasniqi ka mundur betejën me coronavirus. Pas disa ditëve i shtrirë në Klinikën Infektive ai është liruar. U.d i drejtorit të kësaj klinike, Arben...

Kriza politike në Mal të Zi, kërkohet edhe largimi i kryeministrit

Mali i Zi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Votimi i rezolutës për Srebrenicën dhe shkarkimi i ministrit të Drejtësisë, Vlladimir Leposaviç ka futur...

“Me i thanë qetash Serbisë qe merre Kosovën ajo…”, Driton Tali godet Baton Haxhiun

Driton Tali, ish-këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka kujtuar një deklaratë të gazetarit Baton Haxhiu për Asociacionin. Haxhiu, 5 vite më parë, kishte thënë se...

Vuçiq iu raporton deputetëve për bisedimet me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot para deputetëve të Parlamentit të Serbisë do të raportojë për bisedimet me Kosovën. Siç raporton agjencia e lajmeve...

Administrata e Biden: Kurti detyrohet ta respektojë Marrëveshjen e Washingtonit

Administrata amerikane ka thënë se marrëveshja e Washingtonit është një zotim që detyrimisht duhet të respektohet, pasi administrata Biden e ka studiuar me kujdes...