Mustafa uron Osmanin thotë se zgjedhja e saj nxori në pah ngrohtësinë e koalicionit

Mustafa ka thënë se zgjedhja e Osmanit nxori në pah ngrohtësinë dhe disponimin e deputetëve të koalicionit qeverisës për të përmbushur me besim dhe...

Konjufca i dorëzon zyrtarisht detyrën Vjosa Osmanit

Konjufca dhe Osmani me këtë rast uruan njëri-tjetrit për pozitat e reja dhe vlerësuan lart punën e tyre të deri tanishme. Ndryshe, Konjufca do të...

Kurti për deklaratat e opozitës: Pati ofendime dhe fyerje, por nuk do t’ua kthejë

Kurti gjatë një deklarate për gazetarë, ka thënë se ende nuk i kanë vendosur emrat për zëvendësiminitra. “Ne ende nuk i kemi vendosur emrat për...

Personi në foto sot është një nga politikanët më të njohur shqiptarë (FOTO)

Dikur udhëheqës i protestave të studentëve, tash kandidat serioz për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po është i bindur në fitore në zgjedhjet e...

Ahmeti: I dashur Albin, urime pozitën e kryeministrit

I dashur Albin, nëpërmjet të këtyre rreshtave desha të të përcjell uratat më të sinqerta nga të gjithë ne pranë Bashkimit Demokratik për Integrim për...

Osmani: Do të jemi të rreptë ndaj punës së Qeverisë së Kosovës

Me 65 vota pro, asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër, Vjosa Osmani, është kryetare e Kuvendit të Kosovës. Pas marrjes së këtij posti, Osmani ka...

Vjosa Osmani – kryetare e Kuvendit të Kosovës

Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani është zgjedhur për kryetare të Kuvendit të Kosovës me 65 vota për, asnjë votë kundër dhe pa asnjë abstenim,...

Pacolli: S’kam marrë kërcënim nga askush

Pacolli tha se nesër në orën 11:00 do ta dorëzojë mandatin e tij si zëvendëskryeministër dhe ministër i Jashtëm. Ai ka komentuar edhe mesazhin e...

Ambasadori Abbott uron Kurtin, thotë se qeveria e re duhet të tregojë guxim dhe...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka uruar kryeministrin Albin Kurti. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social...

Ambasada gjermane uron Kurtin, kërkon rifillimin e dialogut

Sipas kësaj ambasade, pritet që të vazhdojnë bashkëpunimi dhe të mbështetet ligji dhe zhvillimi ekonomik i vendit. Përveç tjerash kjo ambasadë ka kërkuar edhe rifillimin...

Opinione