Haradinaj: Mogherini e largoi Amerikën nga tryeza e dialogut

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se ish-udhëheqësja e dialogut Prishtinë-Beograd, Frederica Mogherini, e kishte larguar SHBA-në nga tavolina e negociimit. Për këtë...

Haradinaj: Kurti e dorëzoi taksën, po ta mbante do të isha me të në...

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbështetja e partisë së tij ndaj mocionit të LDK-së, është tërësisht parimore dhe se ka të...

SHBA-ja ndihmon Kosovën me 1.1 milion dollarë për të luftuar koronavirusin

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett përmes një adresimi në llogarinë e tij në Facebook ka folur për ndihmën që shteti mik i...

Edhe 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 106 numri i...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë konfirmoi të hënën mbrëma edhe 12 raste të të prekurve me virusin COVID-19. Sipas institutit 5 raste janë...

Presidenti të mos hutohet!

Shkruan, Albin KURTI Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Republikës së Kosovës për ecjen përpara është ai 82.2: “Kuvendi mund...

Elza Sadiku nga Presheva: Dje në UÇPMB, sot me Albin Kurtin në Vetëvendosje! (Foto)

lza Sadiku ka lindur më 21/10/1978, në Preshevë. Ka të përfunduar Fakultetin e Mësuesisë së Ciklit të ulët (1997 – 2005). Nga viti 2005...

Kurti: U jemi falënderues përjetë mantelbardhëve

Siç njofton kumtesa, në këtë Institut janë të mbledhur profesionistët e vullnetarët mirë të përgatitur për t’i bërë ballë kësaj pandemie që e ka...

Mustafa: Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona?

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, i ka drejtuar disa kritika në drejtim të skenës politike në Kosovë dhe Shqipëri. Mustafa pyeti se...

Vuçiç arreston kreun e partisë republikane pse kërkoi falje për krimet dhe e njohu...

Kreu i Partisë Republikane të Kosovës, Faton Kurti, ka publikuar një video të takimit mes tij, kreut të PR-së, në Serbi, Nikola Sandulovic dhe...

​Dorëzohet kallëzimi penal kundër presidentit Thaçi

Më 23 mars, presidenti Thaçi në konferencë për media u kishte thënë qytetarëve se nuk janë të detyruar që t’i respektojnë vendimet kundër-kushtetuese dhe...

Opinione