Rama: Nuk ka më këshillime, aplikacioni për leje-dalje për një person është funksional

Sipas kreu të qeverisë, tashmë aplikacioni “Leje për të dalë” në e-albania, përmes të cilit lejohet vetëm një person nga familja për të bërë...

Albin Kurti thyen rekord mbarëshqiptar të shikueshmërisë! (VIDEO)

Kryeministri në detyrë i Kosovës i cili është mysafir në emisionin Desku në KTV po then rekorde të shikushmërisë në rrjetin social Facebook, përcjell...

Kushtetuesja në Kosovë i jep të drejtë Thaçit: Kufizimi i lëvizjes mund të bëhet...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka shqyrtuar kërkesën e presidentit Hashim Thaci, përkitazi me ligjshmërinë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për kufizimin e lëvizjes. Kjo...

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Mësohet se nuk ka pasur pasoja në banesa apo në njerëz, përveç disa lëkundjeve të lehta. Magnituda ka qenë 3.1 i shkallës rihter.

Edhe 2 viktima nga virusi Korona në Shqipëri, në total numri shkon në 15

Ministria e Shëndetësisë raporton se pasditen e së martës kanë ndërruar jetë dhe dy persona të tjerë të prekur nga virusi Covid-19, duke e...

Pronari i MEKËS: Faleminderit Qeveri, por punëtorët i paguaj vetë më mirë

Qeveria e Kosovës duke pas parasysh krizën e bizneseve në situatën që gjendet Kosova, ka vendosur t’i ndihmojë ata në pagat e punëtorëve. Por, biznesmeni,...

Qeveria në detyrë e Kosovës vendos reciprocitetin ndaj Serbisë, opozita skeptike

Qeveria e Kosovës në detyrë nesër pritet që të largojë tërësisht taksën 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina për të zëvendësuar...

Kosovë, MPB me padi penale ndaj presidentit Thaçi

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës sot parashtroi padi penale kundër presidentit të shtetit, Hashim Thaçi, për shkak se ai bëri thirrje që...

BE, 15 milionë euro Serbisë si nevojë urgjente

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur sot me telefon me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të BE-së, Oliver Varhelyi. Ata kanë folur për situatën...

Arrin ilaçi që po bën namin në botë kundër COVID19

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero tha se ka mbërritur në Shqipëri edhe ilaçi me i diskutuar i momentin që është klorokina. Mjekimi i përdorur prej...

Opinione