Shqiptari Marko Kepi këkon votën e shqiptarëve në Nju Jork, do të jetë zëri...

Për shqiptarët që jetojnë në Nju Jork të shteteve të bashkuara të Amerikës, po zhvillohet një garë jashtëzakonisht e rëndësishme politike. Në zgjedhjet për...

Vikendi i vendimeve për VV-LDK

Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, i kanë mbetur edhe këto dy ditët e vikendit për të vendosur nëse duan të bashkëqeverisin apo...

Kryesia e ngushtë e LDK’së mbanë mbledhje, zëdhënësi s’di gjë

Pas pak minutash kryesia e ngushtë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe disa kryetarë të degës do të mblidhen në zyret e partisë. Ata...

Kush është këngëtarja që iu vodh makina dhe u përdor në pengmarrjen e Jak...

Gjatë hetimit për pengmarrjen e Jak Prengës, policia ka gjetur edhe një automjet te vjedhur që ishte përdorur nga pengmarrësit. Makina i përket një këngëtareje...

Përdhunuan në grup 13-vjeçaren, gjykata e Kavajës dënon me burg 7 minorenët

Ditën e sotme gjykata e Kavajës ka dhënë vendimin për shtatë të miturit, që përdhunuan në grup 13-vjeçaren. Kjo ngjarje ndodhi në fillim të shkurtit...

Dokumente ekskluzive: Prishtina para 100 viteve kishte 4 mijë shtëpi shqiptare, vetëm 250 serbe

PRISHTINA NË VITIN 1918 SIPAS ZANETOVIT "Prishtina ka 4500 shtëpi, prej tyre 4000 shtëpi myslimane - shqiptare dhe 500 të krishtera. Prej shtëpive të krishtera...

Durrësi goditet sërish nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës rihter ka rënë pak më parë në Durrës. Lëkundjet janë ndjerë shumë të forta në qyteti bregdetar. Epiqendra...

Aktorja serbe i del në krahë kosovarëve: Kosova është shtet

Aktorja dhe producentja serbe, Bojana Maljevic ka befasuar të gjithë dhe sidomos mediat serbe me deklaratën e saj në lidhje me pavarsinë e Kosovës....

Veseli kujton Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edomond Hoxhën

Përmes llogarisë së facebook-ut, Veseli thotë se ata janë dëshmi e lirisë. ”Themelet e shtetit tonë mbajnë shumë emra. Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond...

Haziri: Qeveria e pakicës nuk funksionon, nuk e votojmë

Ai gjithashtu tha se këto ditë do të punojnë për marrëveshjen me Vetëvendosjen. “LDK duke qenë partia më e vjetër në regjion është e vetëdijshme...

Opinione