Padi për organizimin e grupit kriminal, transportonin heroinë nga Iraku në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër pesë të pandehurve me inicialet Xh.Sh., S.Sh., I.S.,...

Pse nuk po hapet pika kufitare Stançiq-Bellanoc? Flasin zyrtarët e MPB-së në Kosovë

Shkruan: Arbër Jashari, gazeta Express Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme në Kosovë, Izmi Zeka për Gazetën Express tha se janë duke e pritur...

Yuri Kim, ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë

Yuri Kim, ka marrë edhe aprovimin e fundit për të qenë ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri. Senati amerikan, në takimin e fundit për këtë...

Gjermania mbështet Shqipërinë pas tërmetit me 4 milionë euro

Ambasada e Gjermanisë në Shqipërisë, ka njoftuar se Qeveria Federale do të mbështesë rindërtimin pas tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit me grante në...

Durrës, kapet në flagrancë 42-vjeçari duke vjedhur në banesën e braktisur nga tërmeti

Në Durrës vihet në pranga një 42-vjeçar, i cili u kap në flagrancë duke vjedhur në një pallat që ishin larguar banorët. Drejtoria Vendore e...

Ironia e Metës për minishengenin: Çdo iniciativë pozitive kur prodhon më shumë rezultate se...

Në Durrës sot mbahet takimi i tretë në kuadër të minishengenit ballkanik. Kryeministri Rama do të presë presidentin serb Vuçiç dhe kryeministrin maqedonas Zaev. Kosova ka...

“Minishengeni”, Kryemadhi pyet Ramën: Pse vrapon dhe nuk e merr parasysh Kosovën

Monika Kryemadhi paralajmëron se “Shengeni Ballkanik” pa praninë e Kosovës dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor mund të nxisë konflikt. Kryetarja e LSI-së thekson...

Kurti: Marrëveshja me LDK-në e mundshme dhe e nevojshme

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili synon të udhëheqë me qeverinë e re të Kosovës, ka thënë se marrëveshja për bashkëqeverisje me...

Presidenti shpreson që tërmeti dhe festat e fundvitit të paqtojnë politikën

Ndërsa situata e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit shfokusoi të gjithë vëmendjen nga kriza politike, presidenti Meta i është rikthyer edhe njëherë kësaj...

Mbyllen gazeta Mapo dhe Shekulli, interneti kërcënim edhe për televizonet

“Gazeta MAPO nuk do të shihet më me lexuesin e saj. Lexuesi nuk do të prekë më letrën e faqeve të saj, ndoshta kjo...

Opinione