Qeveria Kurti fillon luftën e ashpër kundër korrupsionit, arrestohet inpsektori i lartë policor

Arben Mustafa, kryeinspektor në Ministrinë e Punëve të Brendshme është arrestuar sot, si i dyshuar për përfshirje në grupin e hetuesve policorë që dyshohen...

Gjykatën Speciale nuk mund ta ndalë asnjë veprim, thotë Griep

Zëdhënësja e Dhomave të Specializuara, Angela Griep ka theksuar se asnjë veprim konkret nuk mund ta ndalë punën e Speciales. Sipas amendamentit të Kushtetutës së...

Me pistoletë në makinë, arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

Një 36-vjeçar banues në Durrës është arrestuar nga policia, pasi qarkullonte me armë zjarri. Pistoletën 36-vjeçari e mbante në një çantë brenda makinës, ku...

Vrasja e Jan Prengës, RENEA ‘zbarkon’ në Lezhë, kontrolle në disa objekte për personat...

RENEA ka zbarkuar në Lezhë në vijim të operacioneve të kapjes së personave të implikuar në vrasjen e Jan Prengës. Pas Shijakut dhe Shkodrës, ky...

Shqetësuese: Kosova ka nisur të mbetet pa mjekë

Kryetari i FSSHK-së, Blerim Syla, në një intervistë për “Zërin” ka thënë se kushtet e punëtorëve shëndetësorë viteve të fundit vetëm janë përkeqësuar. Ai...

Haradinaj letër Kurtit: Mos ia heq taksën shtetit që të rrahu e torturoi

Ish – kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka shkruar një letër kryeministrit aktual Albin Kurti dhe e ka publikuar atë në Facebook. Në këtë...

Limaj: Le të më demantojë kryeministri Kurti me punë të mira

“Me ofendime po fitohen vota. Me sharje publike”, tha Limaj. “Kanë krijuar standard të keq. Opozitari duhet të takohet me zyrtarët në pozitë, duhet të...

Sekretari Pompeo, takim me Kryeministrin Rama

Sipas zëdhënëses Morgan Ortagus, Sekretari Pompeo dhe Kryeministri Rama diskutuan mbi përparësitë e përbashkëta gjatë kryesimit nga Shqipëria të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim...

Pse serbët pranuan të futen në qeverinë Kurti?

Albin Kurti mori zyrtarisht tanimë postin e kryeministrit të Kosovës, pas më shumë se 15 vitesh në opozitë. Por sfidat e qeverisë së re...

“Kurti kryeministër, një partner jokomod për BE-në”

Nga Gjermania zyrtare pritet që Kurtit t’i dërgohet së shpejti një ftesë për vizitën zyrtare në Berlin, mëson DW nga qarqe qeveritare. Megjithatë qarqet nga...

Opinione