Në Kosovë edhe 195 raste me koronavirus dhe katër viktima

Në Kosovë u konfirmuan të hënën edhe 195 raste pozitive me koronavirus. Në njoftimin e lëshuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, numri i viktimave...

Fluturimet mes Serbisë dhe Greqisë pezullohen deri më 15 korrik

Për shkak të gjendjes aktuale me pandeminë Covdi-19 dhe me qëllim mbrojtjen e pasagjerëve dhe qytetarëve, Agjencia e Aviacionit Civil në Greqi (NOTAM) ka...

Arrestohet ish-kreu i bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku

Agim Kajmaku ishte në kërkim për shpërdorim detyre, që prej 11 nëntorit të vitit 2019. Ai akuzohet për falsifikim, si dhe për ushtrim funksioni...

Vdes një ushtar amerikan në Kosovë

Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi se një ushtar amerikan, që shërbente në Kosovë, ka vdekur. Ushtari Alexander Blake Klass, 20 vjeç, nga Uillamina e Oregonit,...

Koronavirusi, gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete të Serbisë

Në Serbi ditëve të fundit është shpallur gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete, për shkak të përkeqësimit të situatës epidemiologjike me Covid-19. Gjendja e jashtëzakonshme,...

Vuçiq i drejtohet serbëve për dialogun para takimit të së dielës me Hotin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot do ta mbajë një adresim publik lidhur me bisedimet për formimin e Qeverisë së re, vazhdimin e dialogut...

Shqipëri, gjoba dhe mbyllje biznesi për afaristët që shkelin masat anti-COVID

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdetare për zbatimin e...

Kryeministri Hoti niset sot për Paris, nesër ka takim me Presidentin Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka udhëtuar sot drejt Francës. Ai ka marrë ftesë për të qenë në Pallatin Elysee të Parisit, para samitit të...

Trafikantët e drogës djegin avionin për t’i shpëtuar policisë

Një avion që dyshohet të jetë përdorur për transportimin e drogës nga Amerika e Jugut drejt Meksikës u dogj në mes të rrugës nga...

Vazhdon dialogu Kosovë-Serbi, Hoti e Vuçiq takohen më 12 korrik

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Opinione