Altetico Madrid nënshkruan me brazilianin Samuel Lino

Atletico Madridi i ka siguruar shërbimet e brazilianit Samuel Linos.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me “Los Colchoneros”, transmeton lajmi.net.

Lino është 22-vjeçar dhe luan si mesfushor.

Ai u transferua nga Gil Vicente për shumën e 6.5 milionë euro.