8 raste të reja me virus dhe 9 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.068 testime të realizuara, 8 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 9 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq sot nuk është regjistruar asnjë viktimë nga Covid-19.