16 vjeçari nga Sllatina e vazhdon karierën e futbollit në Turqi

Futbollisti shqiptar nga fshati Sllatinë, Azis Jamini 16 vjeç, dje ka nënshkruar kontratë me klubin e Turqisë Adana Demirspor.

Adana Demirspor është skuadër që garon në Ligën e Irë të Turqis dhe për momentin është në vendin e 5të.

Përndryshe Aziz Jamini karierën si futbollit e ka nisur në grupmoshat e reja në klubin “Vëllazrimi” të Sllatinës në drejtimin e trajnerit Zemri Idrizi.

Pastaj u trasnferua në klubin e “Renovës” prej ku vazhdoi në Shkup në shkollën e futbollit të reprezentacionit të Maqedonisë.

 

Në kuadër të reprezentacionit Azizi ishte ndër lojtarët dhe golashënuesit më të mirë dhe luan si sulmues i djathtë me grupmoshat e reja. /tetova1/