Zyrtare: Tottenham firmos me super mesfushorin anglez

Skuadra e Tottenham Hotpsur ka bërë një transferim fantastik gjatë afatit të verës.

Përmes rrjeteve sociale skuadra londineze ka bërë të ditur transferimin e futbollistit James Maddison, i cili ka firmosur kontratë deri në vitin 2028, shkruan lajmi.net

Maddison ishte pjesë e Leicester Cityt, por kjo e fundit ra nga Premier League dhe sezonin e ri do të bëjë gara në Championship.

Spurs do t’i paguaj Leicesterit shifrën prej 40 milionë funta. Kurse paga e Maddison te skuadra nga Londra, do të jetë 170 mijë funta në javë./Lajmi.net/