Zidane për rikthimin e Ronaldos tek Reali: Ndoshta!

Zidane tha se said mund të jetë ’një e vërtetë në thashethemet e kthimit të hajmaliit të Juventusit, Cristiano Ronaldo në klub.

Trajneri francez u intervistua nga Sky përpara ndeshjes së kthimit kundër Atalanta në 16 të fundit të Ligës së Kampionëve dhe reporterët donin të dinin për mundësinë e kthimit të Ronaldos në Santiago Bernabeu.

“Po, mund të jetë,” u përgjigj Zidane. “Ne e njohim Cristianon, e njohim personin që është dhe gjithçka që ai ka bërë këtu.

“Por tani ai është një lojtar i Juventusit dhe ne duhet ta respektojmë këtë.

“Tani, le të shohim se cila do të jetë e ardhmja. Kam pasur fatin ta trajneroj dhe ai është shumë mbresëlënës. Tani për tani, ai po ndihmon Juventusin. ”, përfundoi Zinedine Zidane.