Zaev: Dialogu mund të sjell rezultate, por nuk pres asgjë për 27 prillin

Kryeministri Zoran Zaev ka përshëndetur dialogun mes presidentit Stevo Pendarovski dhe kreut të opozitës Hristijan Mickoski, por thekson se nuk pret asgjë lidhur me çështjen e ngjarjeve të 27 prillit të vitit 2017 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Nuk pres asgjë. Është mirë që ka dialog. Dialogu mund të sjell rezultate. Por sa i përket çështjes së 27 prillit nuk pres asgjë konkrete. Nuk mundet që presidenti i shtetit të falë ose amnistoj ngjarje të cilët ndërlidhen me kërcënimin terrorist të rendit kushtetues. Por nga dialogu nuk ka humbje”, tha Zaev.