Vdes në moshën 42 vjeçare aktori meksikan, Adan Canto

Industria e argëtimit po i jep lamtumirën një aktori të gjithanshëm dhe të talentuar, Adan Canto.

I njohur për rolet e tij në “The Cleaning Lady”, “X-Men: Days Of Future Past” dhe “Narcos”, ylli i lindur meksikan ndërroi jetë në moshën 42 vjeçare pas një beteje me kancerin apendiks.

“Adani kishte një thellësi shpirti që pakkush e dinte vërtet. Ata që e panë atë u ndryshuan përgjithmonë”, tha një përfaqësues për aktorin.

Adan Canto

“Ai do t’i mungojë shumë shumë njerëzve”.

Udhëtimi i Cantos në botën e argëtimit u karakterizua nga një gamë e larmishme rolesh, që nga portretizimi i gangsterit Armand Morales e deri në “Designated Survivor”.

Foto: Getty Images

Duke filluar si muzikant në moshën 16-vjeçare, ai kaloi në aktrim dhe bëri debutimin e tij në 2009 në serialin meksikan “Estado”.

Përtej aktrimit, Canto shfaqi krijimtarinë e tij duke shkruar dhe drejtuar filma të shkurtër, duke fituar njohje dhe çmime për punën e tij.

Foto: Getty Images

Ai ka lënë pas gruan e tij, Stephanie Ann Canto dhe dy fëmijët e tyre.