Van Dijk i ndërpet intervistën, Xherdan Shaqiri e kap “me shqelma”

Mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, teksa po jepte një intervistë, ku fliste për mungesën e aktivizimit të tij gjatë sezonit të kaluar, “u bezdis” nga fakti që dy holandezët e “The Reds”, Virgil va Dijk dhe Georgino Wijnaldum po kalonin me biçikletë pas shpinës së tij.

28-vjeçari pai u kërkoi falje reporterit te klubit të Liverpoolit, që kishte përballe për ndërprerjen e intervistës, iu vërsul gjigantit holandez me fjalët: “Eh man, go away now!” (eh njeri, ik tani).

Me shaka, Shaqiri u përpoq ta godiste Virgil van Dijkun në prapanicë.

 

View this post on Instagram

 

“Eh man, go away now!” 🤣 Shaq can’t finish his interview in peace 🤣🤣 #LFC #LiverpoolFC #PreSeason

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

Loading...