Ukrainasit shkatërrojnë sistemin raketor rus

Gazetari ukrainas Illia Ponomarenko ka publikuar një video në rrjetin social Twitter ku shihet se si një sistem raketor rus u shkatërrua në Ukrainë.

I frustruar me pushtimin rus, Ponomarenko krahas videos shkruan ‘digje, ndyrësirë, digje’.

Ndryshe, sot po shënohet dita e gjashtë prej kur Ukraina u sulmua nga Rusia, ndërsa ukrainasit nuk po e dorëzojnë vendin e tyre. Rusia është bërë edhe më agresive në 24 orët e fundit. Ka sulmuar veçanërisht kryeqytetin Kyiv dhe Kharkiv.