Treni përplaset me kamionion në Buenos Aires: Shoferi ishte disa centimetra larg vdekjes

Të paktën gjashtë persona janë lënduar në një aksident të tmerrshëm që ka ndodhur në Buenos Aires.

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin kur kamioni është përplasur në një vendkalim të frekuentuar (hekurudhor) me një kamion.

Nuk e dimë nëse shoferi e ka vërejtur trenin, apo nëse besonte se mund të kalonte shinat në kohë, por pamjet tregojnë se ai i shpëtoi vdekjes për pak centimetra.

Përplasja ishte aq e dhunshme sa treni shpërtheu rimorkio dhe pjesën e përparme të kamionit të mallrave!

Në pamje shihet se si shoferi i shqetësuar del nga kabina e kamionit të shkatërruar.

Autoritetet argjentinase kanë nisur hetimet rreth aksidentit, i cili nuk ka shkaktuar viktima.