Tragjedi gjatë festës, burri hyn me thikë në shtëpi, vret 5 persona

Të paktën 5 persona janë qëlluar për vdekje me thikë në një shtëpi në New York.

Në shtëpinë në Monsey ishte duke u mbajtur një festë fetare kur sulmuesi hyri brenda.

I dyshuari u largua nga vendngjarja por u arrestua më vonë nga policia.

Nuk dihet ende motivi i ngjarjes.

Një nga viktimat u qëllua me thikë të paktën gjashtë herë. CBS Neë York raportoi se sulmuesi vrau personat në një festë Hanukkah.

Incidenti ndodhi rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të shtunës.

Në shtëpi ishin dhjetra njerëz në momentin e ngjarjes.

Sulmuesi iku nga vendi i ngjarjes me një makinë por disa dëshmitarë në vendngjarje shënuan targën.

Ai u lokalizua nga policia dhe u vendos në pranga.