Tradita thotë: Milani do të jetë kampion në Serie A

Milani ka një fillim perfekt të sezonit, që do të thotë katër fitore në katër ndeshje. Kjo ka ndodhur katër herë në histori, dhe Rossonerët kanë qenë gjithmonë kampionë, shkruan lajmi.net.

Milani pati një fillim të shkëlqyeshëm të sezonit në 1950, 1954, 1992 dhe 1995, dhe më pas fitoi titullin, kështu që ata shpresojnë për një arritje të tillë edhe këtë sezon.

Këtë sezon do të duhet një “mrekulli” për të përsëritur këtë skenar duke pasur parasysh faktin që Milani po lufton për një vend në top 4. /Lajmi.net/